1
Січень 2022року
консультуємося з експертами
грошова допомога

Чи позбавлять грошової допомоги за виходу на пенсію за віком вихователя й директора, якщо влаштуються на роботу

Вихователь і директор ЗДО вийшли на пенсію за віком, отримали грошову допомогу в розмірі 10 пенсій. Згодом влаштувалися в дитсадок: вихователь на посаду помічника вихователя, а директор — вихователем. Чи не вирахують з них допомогу, бо вони почали працювати після виходу на пенсію? Відповідь читайте у статті

Антоніна Клименко , начальник управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

Відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» — «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для жінок — 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачують грошову допомогу, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення. Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Кому надають грошову допомогу

Пунктом 5 Порядку обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплати, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 № 1191 (далі — Порядок обчислення страхового стажу), установлено, що грошову допомогу надають особам:

  • яким починаючи з 1 жовтня 2011 року призначається пенсія за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
  • які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «е» — «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення»;
  • мають страховий стаж (для чоловіків — 35 років, для жінок — 30 років) на таких посадах;
  • якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.

Пунктом 2 Порядку обчислення страхового стажу передбачено, що до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховують періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що передбачені Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою КМУ від 4.11.1993 № 909.

Хто має право на пенсію за вислугу років

До Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою № 909, віднесено не всі посади педагогічних працівників, а лише декотрі з тих, що зазначено в Переліку посад педагогічних працівників, затвердженому постановою КМУ від 14.06.2000 № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників». Зокрема у закладах дошкільної освіти це такі посади як:

  • директори (завідуючі);
  • вихователі-методисти;
  • вихователі;
  • асистенти вихователів дошкільних навчальних закладів в інклюзивних групах;
  • музичні керівники;
  • вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди;
  • практичні психологи.

Пенсію за віком призначають незалежно від факту роботи. Словосполучення «вихід на пенсію» не означає звільнення з роботи. Адже відповідно до статті 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення» звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію.

При цьому пенсії за віком і по інвалідності призначають незалежно від того, припинено роботу на час звернення за пенсією чи її продовжено.

Пенсії за вислугу років призначають при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.

Тобто вимога про звільнення з роботи висувається при призначенні пенсії за вислугу років, на яку мають право зокрема вихователі та керівники закладів дошкільної освіти, які скористалися правом на отримання такої дострокової пенсії, яка залежить від їх віку та спеціального стажу.

Отже, якщо працівник самостійно забажав звільнитися з посади вихователя чи керівника закладу дошкільної освіти, а згодом влаштувався на роботу до цього чи іншого закладу на будь-яку посаду, то це не позбавляє його права отримувати допомогу в розмірі десяти місячних пенсій та не загрожує поверненню зазначеної суми до бюджету.