11
Листопад 2023року
запитання — відповідь

⚡ Скринька запитань

Не знаєте, як організувати той чи той напрям діяльності закладу або підготуватися до перевірки? Чи як розв’язати робочу ситуацію? Хочете переконатися, що прийняли правильне управлінське рішення? Вам на допомогу, шановний читачу е-журналу, — Скринька запитань.

Залишайте у  запитання, відповідь на яке шукаєте, опишіть робочу ситуацію, що склалась, і яку не знаєте, як правильно розв’язати, чи напишіть, яка порада чи рекомендація експертів «Практики управління дошкільним закладом» потрібна. Ми, редакція журналу, надішлемо ваше звернення експерту, а відповідь надамо вам — опублікуємо її на цій сторінці під запитанням або підкажемо, в якій опублікованій статті вона є. Тому зазирайте у скриньку. Можливо, в ній уже є відповідь на ваше запитання.

0 символів із 1500
Ваші колеги написали:
12. Доброго дня. Підкажіть будь ласка. ЗДО працює без харчування, в закладі -2 групи,2 вихователя, вони працюють на 0,75 ст.вихователя та 0,25 муз.керівника.В січні виходить з декретної відпустки ще один вихователь. Як не порушуючи закону, на 2 працюючі групи працевлаштувати третього вихователя?
11. Доброго дня . Цікавить таке питання . Педагогічних працівників інструктує вихователь-методист з охорони життя і здоровя дітей . Чи потрібно інструктувати директора , якщо він ще і вихователь на групі . Хто інструктує вихователя - методиста ? Дякую .
Відповідь редакції:

Вітаю.

Керівника інструктує відповідальний за охорону праці та БЖД відділу освіти (міського, районного тощо), якому підпорядкований заклад освіти. Своїм наказом керівник закладу визначає відповідального і порядок проведення та реєстрації інструктажів з працівниками закладу. При цьому особа, яка відповідає за проведення інструктажів, проходить навчання з питань охорони праці і БЖД відповідно до Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах, установах, підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України (наказ МОН від 18.04.2006 № 304, у редакції наказу МОН від 22.11.2017 "№ 1514), з нею інструктаж не проводиться. Якщо директор є вихователем по групі, він проходить окремо ще інструктаж як педагогічний працівник з реєстрацією в спеціальному журналі. 

10. Доброго дня! Дякую за грунтовну відповідь на моє попереднє питання! Наразі буду вдячна за надане роз'яснення на наступне питання: чи можна в умовах дії воєнного стану здійснювати преміювання працівника закладу дошкільної освіти з нагоди Різдва Христового з фонду економії заробітної плати? Якщо так. то чи не ввійде ця премія в доплату до мінімальної заробітної плати? Дякую!
Відповідь редакції:

Вітаю.

Відповіди на пошту.

9. Доброго дня. Дуже потрібно розібратися. Питання виплати матеріальної допомоги на оздоровлення вихователю, яка у 2021 році пішла в декретну відпусту, не забравши частину відпустки і допомогу на оздоровлення, а тепер, вийшовши на роботу, чи можна їй виплатити за попередній період?
Відповідь редакції:

Вітаю.

Надіслали відповідь.

8. Доброго дня. Потрібна допомога у вирішенні такого питання: Яким чином у закладах дошкільної освіти ведеться контроль за харчуванням щодо виконанням норм використання по найменуванню продуктів і його хімічному складу. Порядок, перелік звітності, скільки разів (через який термін) медичної сестри ( медичної сестри з дієтичного харчування) і кому? Дуже потрібна відповідь. Дякую за вашу підтримку.
Відповідь редакції:

Нормативними документами механізму не визначено. Тому це питання внутрішнє. Плануючи примірне чотиритижневе сезонне меню, уже передбачають набір страв, вихід (масу) їх порцій для різних вікових груп, враховують особливі дієтичні потреби дітей (у разі наявності), сезонність (осінь, зима, весна, літо) тощо. Тобто, якщо правильно склали, то порушень не буде. Для здійснення контролю за дотриманням норм харчування медичний працівник веде журнал обліку виконання норм харчування, який заповнює щодня на підставі меню-розкладу. Аналіз виконання норм харчування проводять один раз на чотири тижні. Результати проведеного аналізу щомісяця доводять до відома керівника закладу.

7. Добрий день) проконсультуйте,будь ласка, чи має право директор ЗДО зі званням " вихователь-методист" отримувати доплату за звання?
Відповідь редакції:

Вітаю.

Так, постановою КМУ "Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти" передбачено, що педагогам, які мають звання "вихователь-методист" становлюють підвищення у розмірі 15%. Затверджені цією постановою розміри підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності встановлюються працівникам, які займають посади згідно з переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 p. № 963. 

Доплату за педагогічне звання отримують лише за посадою, на якій його присвоїли. Якщо працюєте вихователем, то за цією посадою будете отримувати

Педагогічні звання, присвоєні до набрання чинності цим наказом про затвердження нового Положення про атестацію, є дійсними до атестації педагогічних працівників, проведеної згідно з новим Положенням про атестацію педагогів.


6. Садочок двогруповий. Керівник 3 години відпрацьовує в інклюзивній групі.Коли відпрацьовувала в тому році 3 години у звичайній групі -питань нема.Але зараз відпрацьовую в інклюзивній групі ДВОГРУПОВОГО садочка.Чи є доплата за інклюзію .( відповідь була Вами дана 21.11.20213р. ,що є. І було запропоновано переглянути посилання.Переглянула.Там мова іде про трогруповий садочок, а в мене двогруповий.Не розумію чому робота керівника 3 год. вихователем в інкль групі не ціниться.....)
Відповідь редакції:

Світлано Іванівно, не додивилися, скільки груп функціонує в садочку. Якщо йдеться про дплату за організацію роботи інклюзивних груп, то Постановою  № 1391 справді передбачено умову її встановлення, а саме --- не менше трьох таких груп. 


5. Добрий день! Щиро вдячні за надану грунтовну відповідь попереднього запитання. Чи правомірно буде скоротити педагога, 0,5 медичної сестри, якщо в дошкільному закладі зменшилася кількість груп (було - 7, стало- 4). Дякую!
Відповідь редакції:

Вітаю, колего.

Типовими штатними нормативами передбачено 1 посада старшої медичної сестри і на 4 групи і на 7. Тож, тут без змін. А-от навантаження сестри медичної з дієтичного харчування скорочується, бо було на 7 груп - 0,5 шт. одиниці, а на 4 групи - 0,25 шт.од. Можуть бути два варіанти: або працівник працює лише на 0,25, або довантажити старшу медичну сестру. Мова про скорочення не йде, бо все ж таки на 4 групи є 0,25 ставки. Але це зміна умов праці, тому її процедуру, зокрема дотримання терміну попередження про зміну умов праці, треба дотримати.

4. Добрий день! В закладі 7 дошкільних груп, працює 4, а решта дітей тимчасово не присутні. Чи є порушенням, якщо вихователь дошкільного закладу три місяці на вимушеному простої? Дякую.
Відповідь редакції:

Вітаю.

Законодавство не визначає строків простою — ні максимального, ні мінімального. Тож простій  може бути оголошений на будь-який період. Кількість простоїв, які можуть відбуватися за той чи той проміжок часу, також не обмежена.

У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця ( ч. 1 ст. 34  КЗпП)


3. Добрий день,шановна редакціє! Потребую відповіді на таке питання.Керівник двогрупового закладу освіти щодня 3 год.працює на групі .Згідно з Типовими штатними нормативи директори одно- і двогрупових ЗДО працюють з дітьми в групах протягом трьох годин. В мене це є інклюзивна група.Вихователь на цій інклюзивній групі має доплату 20% до посадового окладу, чи має керівник закладу дошкільної освіти доплату 20% за роботу вихователем в інклюзивній групі.
Відповідь редакції:

Вітаю, Світлано Іванівно.

Так, має. Ось роз"яснення експерта про це https://ezavdnz.expertus.com.ua/894698

2. Добрий день, шановна редакціє! Потребую відповіді на питання: чи залежить розряд завідувача дошкільного закладу від кількості дітей в навчальному році і чи може змінюватися, якщо кількість дітей збільшується, або зменшується? Дякую!
Відповідь редакції:

Вітаю, Валентино Володимирівно.

Ні, не залежить. Нормативними документами не встановлено вимогу щодо диференціації тарифних розрядів директора закладу дошкільної освіти залежно від стажу педагогічної роботи, кількості дітей, груп чи його кваліфікації не встановлено.  Конкретний розмір посадового окладу завідувача (директора), а саме 14, 15 чи 16, встановлює засновник або уповноважений ним орган. Така норма витікає з положень пункту 3 статті 31 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628, згідно з яким керівника закладу дошкільної освіти призначає на посаду та звільняє з посади засновник (засновники) або уповноважений ним (ними) орган. 

Кількість дітей у закладі впливає на розмір посадового окладу директора, а саме на розмір його підвищення. Детальніше про це роз"яснено ось у цій статті: https://ezavdnz.expertus.com.ua/10006212

1. Дорога редакціє! Для нас це дуже важливо!!! Відповідно до п.12 Положення про атестацію педагогічних працівників від 09.09.2022р.№805 педагогічні працівники, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з навчальних предметів (інтегрованих курсів), що обов’язкові для вивчення відповідно до річного навчального плану закладу освіти. Якщо в міжатестаційний період педагогічного працівника довантажено годинами з інших предметів (інтегрованих курсів), то присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження до чергової атестації. Запитання: чи потрібно проходити курси підвищення кваліфікації в міжатестаційний період при викладанні інших предметів чи заміні уроків педагогічним працівникам для того щоб отримувати оплату праці за проведені години інших предметів по тій кваліфікаційній категорії, по якій атестовані? Вкотре щиро дякую за НАШУ КОМУНІКАЦІЮ!!!