⚡ Скринька запитань
Не знаєте, як організувати той чи той напрям діяльності закладу або підготуватися до перевірки? Чи як розв’язати робочу ситуацію? Хочете переконатися, що прийняли правильне управлінське рішення? Вам на допомогу, шановний читачу е-журналу, — Скринька запитань.
Залишайте у запитання, відповідь на яке шукаєте, опишіть робочу ситуацію, що склалась, і яку не знаєте, як правильно розв’язати, чи напишіть, яка порада чи рекомендація експертів «Практики управління дошкільним закладом» потрібна. Ми, редакція журналу, надішлемо ваше звернення експерту, а відповідь надамо вам — опублікуємо її на цій сторінці під запитанням або підкажемо, в якій опублікованій статті вона є. Тому зазирайте у скриньку. Можливо, в ній уже є відповідь на ваше запитання.
Вітаю.
Керівника інструктує відповідальний за охорону праці та БЖД відділу освіти (міського, районного тощо), якому підпорядкований заклад освіти. Своїм наказом керівник закладу визначає відповідального і порядок проведення та реєстрації інструктажів з працівниками закладу. При цьому особа, яка відповідає за проведення інструктажів, проходить навчання з питань охорони праці і БЖД відповідно до Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах, установах, підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України (наказ МОН від 18.04.2006 № 304, у редакції наказу МОН від 22.11.2017 "№ 1514), з нею інструктаж не проводиться. Якщо директор є вихователем по групі, він проходить окремо ще інструктаж як педагогічний працівник з реєстрацією в спеціальному журналі.
Вітаю.
Відповіди на пошту.
Вітаю.
Надіслали відповідь.
Нормативними документами механізму не визначено. Тому це питання внутрішнє. Плануючи примірне чотиритижневе сезонне меню, уже передбачають набір страв, вихід (масу) їх порцій для різних вікових груп, враховують особливі дієтичні потреби дітей (у разі наявності), сезонність (осінь, зима, весна, літо) тощо. Тобто, якщо правильно склали, то порушень не буде. Для здійснення контролю за дотриманням норм харчування медичний працівник веде журнал обліку виконання норм харчування, який заповнює щодня на підставі меню-розкладу. Аналіз виконання норм харчування проводять один раз на чотири тижні. Результати проведеного аналізу щомісяця доводять до відома керівника закладу.
Вітаю.
Так, постановою КМУ "Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти" передбачено, що педагогам, які мають звання "вихователь-методист" становлюють підвищення у розмірі 15%. Затверджені цією постановою розміри підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності встановлюються працівникам, які займають посади згідно з переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 p. № 963.
Доплату за педагогічне звання отримують лише за посадою, на якій його присвоїли. Якщо працюєте вихователем, то за цією посадою будете отримувати
Педагогічні звання, присвоєні до набрання чинності цим наказом про затвердження нового Положення про атестацію, є дійсними до атестації педагогічних працівників, проведеної згідно з новим Положенням про атестацію педагогів.
Світлано Іванівно, не додивилися, скільки груп функціонує в садочку. Якщо йдеться про дплату за організацію роботи інклюзивних груп, то Постановою № 1391 справді передбачено умову її встановлення, а саме --- не менше трьох таких груп.
Вітаю, колего.
Типовими штатними нормативами передбачено 1 посада старшої медичної сестри і на 4 групи і на 7. Тож, тут без змін. А-от навантаження сестри медичної з дієтичного харчування скорочується, бо було на 7 груп - 0,5 шт. одиниці, а на 4 групи - 0,25 шт.од. Можуть бути два варіанти: або працівник працює лише на 0,25, або довантажити старшу медичну сестру. Мова про скорочення не йде, бо все ж таки на 4 групи є 0,25 ставки. Але це зміна умов праці, тому її процедуру, зокрема дотримання терміну попередження про зміну умов праці, треба дотримати.
Вітаю.
Законодавство не визначає строків простою — ні максимального, ні мінімального. Тож простій може бути оголошений на будь-який період. Кількість простоїв, які можуть відбуватися за той чи той проміжок часу, також не обмежена.
У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця ( ч. 1 ст. 34 КЗпП)
Вітаю, Світлано Іванівно.
Так, має. Ось роз"яснення експерта про це https://ezavdnz.expertus.com.ua/894698
Вітаю, Валентино Володимирівно.
Ні, не залежить. Нормативними документами не встановлено вимогу щодо диференціації тарифних розрядів директора закладу дошкільної освіти залежно від стажу педагогічної роботи, кількості дітей, груп чи його кваліфікації не встановлено. Конкретний розмір посадового окладу завідувача (директора), а саме 14, 15 чи 16, встановлює засновник або уповноважений ним орган. Така норма витікає з положень пункту 3 статті 31 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628, згідно з яким керівника закладу дошкільної освіти призначає на посаду та звільняє з посади засновник (засновники) або уповноважений ним (ними) орган.
Кількість дітей у закладі впливає на розмір посадового окладу директора, а саме на розмір його підвищення. Детальніше про це роз"яснено ось у цій статті: https://ezavdnz.expertus.com.ua/10006212