На що спиратися, щоб досягти успіху в роботі
Днями прочитала історію про скляну банку, камінці, пісок і про те, як вони допоможуть віднайти і втримувати баланс, зокрема в роботі. Викладач поклав у банку великі камінці й запитав, чи повна вона. «Так», — відповіли слухачі лекції. Тоді він почав класти в банку камінчики менших розмірів. Вони познаходили місця серед більших камінців. А тепер повна? Слухачі відповіли ствердно. Після цього викладач засипав у банку пісок. Він заповнив усі щілинки між камінцями. От тепер повна! Знаєте, який висновок? А якщо я зауважу, що великі камінці — це опори у вашій роботі, наприклад колектив, менші — батьки учнів, керівництво, ну а пісок — усе решта, зокрема і проблеми та перепони?
Не заповнюйте банку піском, бо все, що ви робите, може розсипатися, як піщаний замок. У банці не залишиться місця для досягнень і розвитку, які матимете, якщо спиратиметеся на колектив, батьків, керівництво. Згадаю про ще одну опору — журнал «Практика управління дошкільним закладом». За допомогою нього і міцний колектив сформуєте, і співпрацю з батьками та керівництвом налагодите, і робочі ситуації вирішите. Зокрема, зі сторінок березневого номера дізнаєтеся про:
- перехід на електронні трудові книжки;
- зміни в оплаті праці, доплату медпрацівникам і матеріальну допомогу працівникам, які захворіли на коронавірус;
- зміни у Положенні про заклад дошкільної освіти;
- те, як ліцензувати медкабінет закладу;
- заходи з цивільного захисту, які МОН рекомендує провести у закладах освіти.
А ще знатимете, як за допомогою Scrum створити сучасне розвивальне середовище у партнерській взаємодії з батьками. Досвідом поділилась Валентина Ковляшенко, лауреатка Всеукраїнського конкурсу «Директор 2020: краща практика». Це лише частинка рішень, які знайдете на сторінках цього номера.
Попереду в нас із вами — весна! Саме час дарувати тепло, бути щасливими, здоровими, кохати! Цього вам бажаю від щирого серця. І за традицією закликаю — залишайтеся з журналом «Практика управління дошкільним закладом», щоб нічого не проґавити.
Вікторія ТРЕТЯК,
головний редактор
- !
БЕХ І. Д. — директор Інституту проблем виховання НАПН України, д-р психол. наук ОМЕЛЬЯНЕНКО Н. В.— шеф-редактор управлінських видань МCFR Освіта ЄРЕСЬКО О. В. — експерт з питань освіти ПАНАСЮК Т. В.— експерт з питань освіти ЛИСЕНКО Н. І. — директор з контенту Цифрового видавництва МCFR САЛАЦЬКА А. П.— головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації МАЛЮКОВА І. Г. — директор Українського інституту інформаційних технологій в освіті Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» ТРЕТЯК В. О. — головний редактор журналу «Практика управління дошкільним закладом»
- !
БОРОВСЬКА О. М. — завідувач дошкільного навчального закладу № 11, м. Чорноморськ, Одеська обл. ОВЧИННИКОВА А. О.— завідувач дошкільного навчального закладу № 378, м. Київ ДУБРОВА Н. Й.— завідувач сектора з охорони праці та безпеки життєдіяльності Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України
Київ
2021