5
Травень 2025року
слово редактора

Не більше одного зусилля на день

Чи вдається вам виконувати робочі справи на одному подиху? У мене частенько бувало так: прокидаюся й кажу собі, що саме сьогодні той день, коли я візьму себе в руки і нарешті виконаю ту чи ту робочу справу, чи й не одну-дві, а всі й одразу. Відтак складала план дій на 125 пунктів і тільки-но діло доходило до реалізації, мені ставало так страшно й важко, що я кидала все заплановане.

— От і що з цим робити? — звернулася я за порадою до подруги Олени, яка знається на психотерапії.

— Припини шокувати психіку навалою завдань, — відповіла вона спокійно. — Починай втілювати заплановане, але не все одразу. Склади план не на 125 пунктів, а на три-чотири. І… роби не більше одного зусилля на день.

Саме це правило, хоча й прозвучало в останню мить розмови, коли Олена вже клала слухавку, спрацювало чи не найефективніше. Наведу прик­лад його використання на кількох статтях травневого номера «Практики управління дошкільним закладом». Уявімо, що ви запланували поліпшити роботу із цивільного захисту. Не треба одним днем і аналізувати її стан, і впроваджувати нові заходи. Почніть з ознайомлення з досвідом вашої колеги — її стаття та приклади наказів на сторінках цього номера. Це вже одне зусилля — посильне та приємне. Чи, скажімо, маєте завдання скоротити чисельність або штат працівників. Крім того, що воно малоприємне, так ще й, щоб не порушити законодавства, слід вимог дотриматись і чимало документів підготувати. Скачайте їх приклади у цьому номері. Це також одне зусилля.

Ось так зусилля за зусиллям помітите, як виконуєте більше і дося­гаєте запланованого, зокрема й завдяки «Практиці управління дошкільним закладом». Тому залишайтеся з нами — продовжуйте передплату. Нехай це буде винагорода за те, що хай і маленькими кроками, але рухаєтеся до бажаного.

Вікторія Третяк,
головний редактор


Бех Іван— директор Інституту проблем виховання НАПН України, д­-р психол. наук Панасюк Тамара— експерт із питань освіти, м. Київ
Єресько Олег — експерт із питань освіти, канд. пед. наук, м. Київ Салацька Алла— головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації
Малюкова Інна — директор Українського інституту інформаційних технологій в освіті Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
Третяк Вікторія — головний редактор журналу «Практика управління дошкільним закладом»
Омельяненко Ніна— експерт із питань освіти, голова ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти», м. Київ


Боровська Олена — завідувач дошкільного навчального закладу № 11, м. Чорноморськ, Одеська обл. Овчинникова Анжела— завідувач дошкільного навчального закладу № 378, м. Київ
Дуброва Наталія— провідний фахівець з охорони праці та безпеки життєдіяльності Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України



Практика управління дошкільним закладом
Видається за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Державної служби якості освіти України 
0 44 586 56 06 
0 800 21 20 12
oplatforma.com.ua 
Головний редактор, 
відповідальний за випуск 

Вікторія Третяк  
[email protected]
Редактори 
Ганна Мозирко, Олена Філоненко 
Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора.  
Передрук матеріалів журналу «Практика управління дошкільним закладом», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу Видавця. 
Журнал розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції. 

© Цифрове видавництво Експертус, 2025

Київ
2025

Перейти в зміст номера

№ 5, 2025
Травень зачаровує: скачайте календарі-шпалери з квітами