3
Березень 2024року
слово редактора

Хто пірне за тобою?

У 2022 році на чемпіонаті світу із синхронного плавання Аніта Альварес, одна з учасниць, несподівано почала тонути. Єдиною, хто помітив, що вона вже надто довго під водою, була її тренерка Андреа Фуентес, яка не відводила очей від Аніти під час виступу. Не замислюючись, Андреа пірнула до своєї підопічної. Аніта була непритомна. Якби тренерка не помітила, що щось пішло не так, то плавчиня потонула б.

Цю історію я дізналася з допису дитячої та сімейної психологині Катерини Гольцберг. Вона запитала: «Хто ті люди, які так добре вас знають, що “не зводять очей”, помітять ваше зникнення “під водою” і пірнуть, щоб витягти на поверхню в той момент, коли сил винирнути самостійно немає?».

Для себе я знайшла дві відповіді на це запитання. Перша — поряд зі мною є люди, які пірнули б за мною. І це щастя! Друга — я також є тією людиною, зокрема для вас, дорогий читачу. А з огляду на те, що над розʼязанням ваших робочих ситуацій працює когорта експертів і редактори, то впевнено пірнайте в роботу, бо про вас дбає ціла команда «рятувальників».

Доказом моєї метафори є цей номер «Практики управління дошкільним закладом». У ньому «рятувальним кругом» буде кожна стаття. Тому не називаю якісь конкретні, а запрошую прочитати кожну.

Ми не зводитимемо з вас очей, щоб першими допомогти. Тож залишайтеся з нами!

P.S. Якщо хочете поділитися своїми міркуваннями про те, хто ті люди, які пірнуть за вами, пишіть у цьому віконці.

0 символів із 1500
Ваші колеги написали:
5. Дякуємо вам за роботу, яку ми сумлінно виконуємо, але за допомогою наших рятівників в особі редакції журналів "Практика управління закладами дошкільної освіти", "Вихователь-методист" та інші дозволяєте нам бути сучасними та швидко підлаштовуватись під виклики сьогодення.
4. Звичайно, дуже хочеться вірити, надіятися і мати підтримку надійних, щирих людей. Час і обставини показують, що найкращий порадник та рятувальник - це ти сам. Але команда однодумців має бути завжди!
3. 1.Кожен із нас найбільше надіється на себе. Як би ти майстерно не тримався на воді, завжди є ймовіність якоїсь нередбачуваної ситуції. У такій ситуації поряд опиняються ті, від кого ти цього очікував найменше. Коли в тебе відкрита душа і ти не тримаєш в собі свій життєвий багаж, а охоче ділишся з іншими, то віддача буде 100%. І тоді ми це називаємо "чудом".
2. Мама - мій вічний маленький худенький відважний Рятувальник.
1. Сподіваюся лише на свої сили, знання, можливості. Скоріш за все, сама повинна бути у ролі рятувальника. Порятунок потопаючого - справа рук самого потопаючого. Сьогодні це саме так...

Вікторія Третяк,
головний редактор


Бех Іван— директор Інституту проблем виховання НАПН України, д­-р психол. наук Панасюк Тамара— експерт з питань освіти
Єресько Олег — генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України
Салацька Алла— головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації
Малюкова Інна — директор Українського інституту інформаційних технологій в освіті Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
Третяк Вікторія — головний редактор журналу «Практика управління дошкільним закладом»
Омельяненко Ніна— шеф-­редактор Експертус Освіта


Боровська Олена — завідувач дошкільного навчального закладу № 11, м. Чорноморськ, Одеська обл. Овчинникова Анжела— завідувач дошкільного навчального закладу № 378, м. Київ
Дуброва Наталія— провідний фахівець з охорони праці та безпеки життєдіяльності Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки УкраїниПрактика управління дошкільним закладом
Видається за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Державної служби якості освіти України 
0 44 586 56 06 
0 800 21 20 12
oplatforma.com.ua 
Головний редактор, 
відповідальний за випуск 

Вікторія Третяк  
[email protected]
Редактори 
Ганна Мозирко, Олена Філоненко 
Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора.  
Передрук матеріалів журналу «Практика управління дошкільним закладом», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу Видавця. 
Журнал розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції. 

© Цифрове видавництво Експертус, 2024

Київ
2024

№ 3, 2024
Весняна поетична вікторина: візьміть участь та отримайте подарунок