Сервіси, книги й тематички е‑журналу «Практика управління дошкільним закладом», які допоможуть у роботі
Продовжуємо знайомити вас із перевагами й додатковими інструментами, які доступні читачам електронної версії журналу «Практика управління дошкільним закладом». Ця стаття підкаже, як в е-журналі знайти різні сервіси, зокрема тренажер, калькулятори, приклади документів, а також книги й тематички на корисні директору закладу освіти теми
Підготувала редакція журналу «Практика управління закладом освіти»
У статті «Як знайти розв’язки робочих ситуацій в е-журналі «Практика управління дошкільним закладом» ми розповіли про п’ять способів, як ефективно шукати інформацію: за допомогою пошукового рядка, у тематичному рубрикаторі, в архіві номерів, у базі нормативних документів, за допомогою Скриньки запитань. Але це ще не всі способи, якими е-журнал може допомогти, адже його завдання — полегшити вам роботу й заощадити ваш час. Тож у цій статті розповімо, якими сервісами, книгами й тематичними добірками е-журналу ви можете користуватися, чим саме вони вам допоможуть в роботі та де їх знайти.
Сервіси
В е-журналі є сервіси для різних ваших потреб. На верхній панелі з круглими піктограмами натисніть розділ «Сервіси» (рис.) — відкриється сторінка, де ми їх зібрали. Деякі сервіси, як-от, «Приклади документів», «Вебінари», для вашої зручності ми винесли на верхню панель.
Рис. Усі сервіси, книги й тематички зібрано на верхній панелі е-журналу |
Розповімо коротко про те, чим вам допоможуть сервіси е-журналу.
«Приклади документів» — швидко знайдете приклад потрібного документа: статуту, правил внутрішнього розпорядку, заяв, наказів, актів, протоколів, положень, повідомлень, інструкцій. Всі вони оформлені відповідно до ДСТУ 4163:2020, який набув чинності 01.09.2021. Сервіс регулярно поповнюємо новими прикладами документів.
«Визначник групи наказу» — підкаже, до якої групи належить той чи той наказ. Його потрібно обрати з переліку пропонованих наказів. Але якщо в ньому немає потрібного вам документа, то маєте змогу «замовити» його, натиснувши «Повідомте, який наказ додати в перелік». Ми додамо потрібний наказ у перелік і підкажемо, до якої групи він належить.
«Строки зберігання документів» — підкаже мінімальні строки зберігання документів відповідно до законодавства. Усе, що потрібно зробити, — вибрати документ із пропонованого переліку.
Калькулятор для визначення розміру посадового окладу педагога — порахує за лічені секунди базовий посадовий оклад, який лежить в основі обчислення розміру заробітної плати працівника. Для цього потрібно лише заповнити запропоновані поля: розмір посадового окладу працівника першого т. р., тарифний розряд.
Калькулятор«Визначник ступеня ризику від провадження діяльності» — підкаже, до якого ступеня ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальної середньої освіти належить заклад освіти та періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю). Для цього потрібно обрати зі списку: строк провадження господарської діяльності, кількість порушень вимог законодавства у сфері загальної середньої освіти та коли проведено останній захід держнагляду (контролю).
«Вебінари» — матимете доступ до актуальних вебінарів, а також до архіву, тож зможете переглядати їх у зручний для вас час.
Електронні книги
Матеріалів, які опубліковані в книгах, ви не знайдете в журналі, адже вони не повторюють статті журналу. Тому ці книги — це, так би мовити, окреме джерело цінної для директора інформації. Знайдете їх на верхній панелі е-журналу в розділі «Книги» (рис.).
Чим же книги будуть вам корисні?
«Як створити внутрішню систему забезпечення якості освіти» — отримаєте поради й рекомендації від практиків, приклади документів, публікації з теми, а не вказівки чи накази. Із трьох розділів порадника дізнаєтеся: про внутрішню систему, її моделі та алгоритми дій керівника; яким має бути зразковий заклад дошкільної освіти; як провести самооцінювання освітньої діяльності та управлінських процесів у закладі.
«Пожежна безпека: рекомендації для ОТГ та керівників закладів освіти» — знайдете відповіді на запитання, якими нормами керуватися, щоб організувати пожежну безпеку, які документи з пожежної безпеки оформити, як та кого навчати з питань пожежної безпеки, як підготуватися до перевірки та успішно її пройти, як відстояти свої права перед перевіряльниками. Бонус — чотири плакати, які можете роздрукувати й розмістити в закладі.
«Базовий компонент дошкільної освіти. Нова редакція та поради для організації освітнього процесу» — матимете напохваті Базовий компонент дошкільної освіти в новій редакції, настанови від його розробників й унікальні поради практиків і науковців щодо організації освітнього процесу. Ця книжка допоможе виконати Базовий компонент — Державний стандарт дошкільної освіти — а отже забезпечити умови, за яких кожна дитина ростиме щасливою і стане успішною.
«Word, Excel, Publisher, PowerPoint: хитрощі, що полегшать роботу» — легко складатимете документи, таблиці, робитимете презентації та буклети, адже в посібнику ми зібрали багато порад і хитрощів, що полегшать цю роботу.
«Одна голова добре, а педрада — ліпше» — опануєте мистецтво організації та проведення засідань педагогічної ради. Знатимете, як підготуватися, запросити до участі представників батьківського комітету, піклувальної ради, різних організацій. Розумітимете, що допоможе успішно провести засідання, ухвалити конструктивні рішення та проконтролювати їх виконання.
«Медіаактивний заклад, або Як не загубитися в тенетах інтернету» — дізнаєтеся, як створити власний інтернет-ресурс — блог і сайт, щоб підтримувати позитивний імідж закладу освіти, а також як правильно та якісно наповнити інтернет-ресурси закладу контентом. Як бонус навчитеся налагоджувати співпрацю з медіа.
Тематичні добірки публікацій
Підготували для вас тематичні добірки публікацій із журналів, починаючи з 2018 року. Знайдете їх на верхній панелі е-журналу у розділі «Тематички» (рис.).
Розповімо, які питання зможете владнати за допомогою наших тематичок, а ви обирайте, яка з них буде вам зараз корисною.
«Як зробити заклад освіти фінансово автономним» — дізнаєтеся, як організувати автономію, відкрити рахунки й скласти кошторис, як вести бухоблік, залучати додаткові кошти, зокрема за допомогою фандрейзингу.
«Як оформлювати документи за ДСТУ 4163:2020» — знатимете всі вимоги до оформлення документів і їх реквізитів.
«Управління закладом освіти: найкращий досвід» — ознайомитеся з найкращими ідеями в управлінні закладом освіти в добірці статей переможців і лауреатів Всеукраїнського конкурсу «Директор 2020: найкраща практика», «Директор 2021: найкраща практика».
«Працюємо онлайн: інструменти, поради для ефективного спілкування та виступів» — зорієнтуєтеся, які програми й сервіси для онлайнової роботи обрати, навчитеся ними користуватися. Поради зі статей тематички допоможуть налагодити спілкування з працівниками, батьками здобувачів освіти в онлайні.
«Успішного польоту, або Чеклісти для контролю за діяльністю закладу» — отримаєте велику добірку чеклістів, завдяки яким не проґавите важливе, бо проконтролюєте різні напрями роботи та процеси, підготуєтеся до початку нового навчального року та вдалої роботи весь рік. Добірку ми регулярно поповнюємо. Усі чеклісти можете скачати та роздрукувати.
«Харчування в дитсадку: організація, контроль і закупівля продуктів» — знайдете тут підказки, як організувати якісне харчування, зокрема й під час війни, нормативні документи та офіційні роз’яснення.
Якщо ви хотіли б користуватися цими сервісами, книжками й тематичними добірками, передплатіть електронний журнал «Практика управління дошкільним закладом» Цифрового видавництва Експертус на сайті shop.expertus.media або за номером 0 800 21 20 12.
До зустрічі онлайн!