Звіт 85-к за 2022 рік: відповіді на запитання щодо заповнення
- якщо заклад працює і якщо він змінив тип
- якщо заклад не працює з різних причин
- якщо заклад зруйновано чи ліквідовано
- якщо заклад на окупованій території
У технології збору даних для звіту 85-к (далі — звіт) цього року змін немає — усе так, як торік. Проте у звʼязку з воєнним станом у директорів виникають запитання щодо того, як вказувати у звіті окремі показники. Відповідаємо на деякі з них.
Якщо заклад працює
Беріть за основу факт зарахування дітей: якщо є зараховані діти, показуєте їх у звіті. Так само і з працівниками: є трудові відносини з працівниками, показуєте їх у звіті. Якщо працівник на простої, але з ним є трудові відносини, то показуєте працівника.
Якщо є медперсонал, що обслуговує дітей у дошкільному підрозділі, то вказуєте його обовʼязково, незалежно від того, чи від лише для підрозділу, чи ні. А щодо технічного персоналу, який обслуговує групи, то заповнюєте згідно зі штатними нормативами.
Зазначаєте проєктну потужність закладу (рядок 5000). Це сталий показник, який не змінюється щороку.
У звіті зазначаєте кількість зарахованих дітей.
У додатку 2 до Порядку організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти, затвердженому постановою КМУ від 10.04.2019 № 530, є колонка «Умови забезпечення підтримки». Там вказано, для яких рівнів потрібно створювати окремі інклюзивні групи. Залежно від того, як є по факту, і розносите дітей по цих субгрупах.
Якщо група створена, то заповнюєте рядок 1630. А якщо ж дитина з ООП навчається в звичайній групі — 1660.
Важливо, щоб діти з ООП і діти з інвалідністю не дублювалися у звіті. Бо ж не кожна дитина з інвалідністю має ООП. У дитини має бути висновок ІРЦ, що вона має особливі освітні потреби.
Показуєте кількість функціонуючих інклюзивних груп і їхню наповнюваність (загальну кількість дітей).
Заповнюєте за звітний період, тобто за календарний рік — з 01 січня 2022 року. Вказуєте скільки у 2022 році працівників підвищило кваліфікацію із підтримки дітей з особливими освітніми потребами. Якщо таких немає, пропускаєте.
Ні, зараз це не обовʼязково.
Так, здають як структурні підрозділи ЗЗСО. Вони надають послуги з дошкільної освіти, а МОН має розуміти, скільки дітей нею охоплено.
Так. Це буде окремий респондент — «Дошкільне відділення ЗЗСО».
Якщо заклад не працює з різних причин
Якщо у закладі немає активної освітньої діяльності, але діти зараховані, то ставите позначку «Не працює з інших причин» у паспорті закладу в Державній інформаційній системі освіти (ДІСО). Проте звіт 85-к здаєте з показниками кількості зарахованих дітей.
Якщо немає укриття і через це заклад не працює, але є зараховані діти, то ставите позначку «Не працює з інших причин» і показуєте зарахованих дітей. Якщо зарахованих дітей немає, то забираєте позначку «Необхідно здавати 85-к».
У паспорті закладу ДІСО змінюєте «Тип ЗДО» і за потреби перейменовуєте заклад.
Усе залежить від управлінських потреба та візії самого респондента. Можна зробити кілька філій ЗДО, тоді дані буде видно в розрізі кожного. Якщо потреби нема, то робите один агрегований.
Зараз бачимо невідповідність форми до актуальних соціальних пільгових груп. Це буде приведено у відповідність із чинним законодавством, але не до 28 лютого. Тому працюємо з тим, що є.
Ми маємо рядки 1500 і 1900, де зазначені діти учасників бойових дій, діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. Тимчасово вписуєте у них.
Якщо в закладі немає активної освітньої діяльності, але діти зараховані, то ставите позначку «Не працює з інших причин» в паспорті закладу ДІСО. Проте звіт 85-к здаємо з показниками кількості зарахованих дітей.
Якщо в закладі немає активної освітньої діяльності, але діти зараховані, то ставите позначку «Не працює з інших причин» в паспорті закладу в ДІСО. Проте звіт 85-к здаєте з показниками кількості зарахованих дітей.
Якщо заклад зруйновано чи ліквідовано
У паспорті закладу в ДІСО ставите позначку «Непридатний для цільового використання». Якщо заклад не надає освітні послуги, то забираєте позначку «Необхідно здавати 85-к».
Якщо як юрособа заклад продовжує функціонувати, наприклад колектив евакуювався і надає освітні послуги, то по цій послузі інформацію подаєте (контингент дітей, працівників, у розрізі груп). А те, що стосується матеріально-технічної бази, тобто все, що стосується фізичного обʼєкта, не вказуєте.
У паспорті закладу в ДІСО ставите позначку «Непридатний для цільового використання», лишаєте позначку «Необхідно здавати 85-к» і заповнюєте, що можете (без матеріально-технічної бази, приміщень тощо).
Якщо заклад ліквідовано і звіт подавати не потрібно, то треба зайти в налаштування ДІСО, поставити позначку «Діяльність призупинено», обрати, з якого числа і забрати позначку «Необхідно здавати 85-к». Після цього в системі відобразиться, що заклад ліквідовано і звіт він подавати не має.
Якщо заклад на окупованій території
Вказуєте «Непридатний для цільового використання» і дані про матеріально-технічну базу не вносите. Якщо на балансі юрособи є техніка і вона зараз на руках, то фіксуєте її. А якщо колектив евакуювався і надає освітні послуги, то заповнюєте в частині контингенту.
Якщо немає ніякої інформації ні про стан приміщень, ні про працівників, вказуєте «Непридатний для цільового використання» і забираєте позначку «Необхідно здавати 85-к».
Враховуючи нестандартну ситуацію у звʼязку з воєнними діями в Україні, заклади матимуть більш мʼякі умови та збільшений термін подання звітів (до 15 березня). Якщо й до того часу не встигатимете подати звіт, тоді в паспорті закладу в ДІСО ставите позначку «Не працює з інших причин» і забираєте позначку «Необхідно здавати 85-к».
Технічні моменти
Алгоритм розміщення звіту такий самий, як і минулого року. У роботі в ДІСО нічого не змінилося. Маємо прохання: не працюйте паралельно на різних ресурсах («КУРС: Дошкілля», АІКОМ, ДІСО). Сервер потім не розуміє, звідки йому брати еталонні дані. Якщо вносите дані, наприклад, через програму «КУРС: Дошкілля», то там їх і правте.
Через відсутність електроенергії може бути складно додзвонитися, тому пишіть на електронну пошту [email protected]. Усі запити будуть опрацьовані.